Wycieczki

WYCIECZKI

Zanzibar to raj dla miłośników podróży, który oferuje niezapomniane wrażenia związane z odkrywaniem egzotycznej przyrody, fascynującej historii i kultury oraz malowniczych krajobrazów. Wycieczki na Zanzibarze to okazja do eksploracji różnorodnych atrakcji, które ta magiczna wyspa ma do zaoferowania.

ODKRYJ PIĘKNO ZANZIBARU AKTYWNIE

Wycieczki

Hotel Haber Apartments na Zanzibarze to nie tylko doskonałe miejsce na relaks i luksusowe zakwaterowanie, ale także idealna baza wypadowa do odkrywania uroków tej magicznej wyspy. Nasz hotel oferuje różnorodne wycieczki i atrakcje, które umożliwiają naszym gościom poznanie fascynującej kultury, przyrody i historii Zanzibaru.

Nasi goście mogą wybrać się na wycieczkę do urokliwej Jozani Chwaka Bay, gdzie mogą podziwiać tropikalne lasy i spotkać rzadkie gatunki ptaków oraz małpy czerwonolicych colobus. To prawdziwe rajskie miejsce dla miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej. Inną niezapomnianą wycieczką jest zwiedzanie historycznego Stone Town, gdzie wąskie uliczki, zabytkowe budynki i lokalne targi stanowią prawdziwą ucztę dla zmysłów. Nasz hotel może zorganizować również wyprawę na słynną Wyspę Więziennej (Prison Island), gdzie można spotkać olbrzymie żółwie lądowe i poznać fascynującą historię wyspy jako dawnej kolonii karnej.

SPĘDŹ CZAS AKTYWNIE

Wyspa Żółwi – Prison Island

Wyspa Więziennej, znana również jako Prison Island, to jedna z najciekawszych atrakcji, które można odkryć podczas pobytu na Zanzibarze. Ta urokliwa wyspa przyciąga nie tylko pięknem swoich białych plaż i krystalicznie czystych wód Oceanu Indyjskiego, ale również fascynującą historią. Dawniej służyła jako miejsce izolacji dla zarażonych chorymi na leprę oraz jako kolonia karnej dla więźniów. Dziś stanowi rajską oazę spokoju i jest domem dla olbrzymich żółwi lądowych, które są jednymi z głównych atrakcji wyspy.

Podczas wizyty na Wyspie Więziennej, można spotkać te imponujące stworzenia, obserwować je w ich naturalnym środowisku i dowiedzieć się więcej o ich zachowaniach i życiu na wyspie. Wyspa stanowi także doskonałe miejsce do relaksu na białych plażach, kąpieli w krystalicznych wodach i snurkowania wokół koralowych raf, gdzie można odkrywać fascynujący podwodny świat.

SPĘDŹ CZAS AKTYWNIE

Farma Przypraw

Farma Przypraw na Zanzibarze to miejsce, które oczarowuje aromatami i kolorami egzotycznych przypraw. To prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie można poznać tajniki uprawy i zbierania przypraw, które od wieków stanowią nieodłączną część kuchni tej magicznej wyspy. Farma Przypraw jest nie tylko miejscem, gdzie można podziwiać bujną roślinność i piękne ogrody, ale także okazją do zgłębienia wiedzy na temat korzeni i liści, które nadają charakterystyczne smaki wielu lokalnym potrawom.

Podczas wizyty na Farmie Przypraw, można dowiedzieć się, jak rosną i jakie mają właściwości przyprawy, takie jak cynamon, goździki, wanilia czy pieprz. Przewodnicy często dzielą się fascynującymi historiami i tradycjami związanymi z uprawą przypraw na Zanzibarze. To również doskonała okazja do zakupu autentycznych przypraw i produktów, które można zabrać jako pamiątki lub wykorzystać do przygotowania lokalnych potraw w domu.

SPĘDŹ CZAS AKTYWNIE

Stone Town

Stone Town to urokliwe i fascynujące historyczne miasto na Zanzibarze, które zachwyca swoim unikalnym urokiem i bogatą historią. To miejsce, które przenosi nas w czasie i przestrzeni, odkrywając przed nami tajemnice i tradycje Zanzibaru. Wąskie, kręte uliczki, zabytkowe budynki, kolorowe rynki i wpływy różnych kultur czynią Stone Town prawdziwym skarbem na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Spacerując uliczkami Stone Town, można podziwiać pięknie zdobione drzwi z kafelkami i misternymi wzorami oraz wsłuchiwać się w dźwięki lokalnej muzyki i zapachy egzotycznych przypraw unoszące się z lokalnych bazarów. W mieście tym znajdują się również liczne zabytki, takie jak Pałac Czarnej Brygady, Dwór Sultana oraz Forodhani Gardens, gdzie można skosztować lokalnych przekąsek i dań.

HABER HOTEL & SPA – KONTAKT

Skontaktuj się z nami i spędź wakacje życia na Zanzibarze